Lasy regionu

Lasy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu zajmują 324,5 tys. ha i są bardzo zróżnicowane, podobnie jak lesistość tego terenu. Wiele z nich przetrwało dawne osadnictwo i nadal tworzy zwarte leśne obszary. Puszcza Świętokrzyska i Kozienicka należą do najcenniejszych obszarów przyrodniczych w kraju. Inne wyróżniające się kompleksy leśne to Puszcza Stromiecka, Lasy Iłżeckie oraz lasy Niecki Włoszczowskiej. Pozostałe lasy: okolic Chmielnika, Staszowa, Pińczowa, Jędrzejowa i Grójca są bardziej rozdrobnione, ale także cenne i mające swoją specyfikę.

Polskie lasy

Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o powierzchnię lasów. Zajmują one 29,2 proc. terytorium kraju, rosną na obszarze 9,1 mln ha. Zdecydowana większość to lasy państwowe, z czego prawie 7,6 mln ha zarządzane jest przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

PGL Lasy Państwowe

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa, obchodząca w tym roku 90-lecie istnienia.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Leśnicy z Nadleśnictwa Starachowice uczestniczyli w obchodach 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, których organizatorem była Starosta Starachowicki Danuta Krępa.

Tradycyjnie obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji ojczyzny, którą celebrował ksiądz Marek Janas w Kościele pw. Wszystkich Świętych. Podniosły charakter nabożeństwa podkreślały licznie przybyłe poczty sztandarowe. Następnie delegacje oraz poczty sztandarowe przemaszerowały pod Pomnik Niepodległości, gdzie wspólnie odśpiewano Hymn Polski. Na zakończenie liczne delegacje, w tym leśnicy z Nadleśnictwa Starachowice, złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.